Sauny a vírivky

Wellness s dizajnom Made in Italy vo Vašom dome od spoločnosti Geromin Group - SaunaVita.

Pri výrobe sáun v najvyššej kvalite sa spája použitie najvhodnejších materiálov a technológií.

Sauny sú vhodné k zabudovaniu priamo v kúpeľni. Veľkosť saunových kabín je možné prispôsobiť Vašim požiadavkám. V ponuke sú aj kombinové sauny v rôznych prevedeniach napr. fínska sauna + hammam + sprcha.

Mimoriadna výhoda fínskej sauny - garantuje bohaté potenie pokožky vďaka vysokej teplote s vlhkosťou, ktorá sa pohybuje medzi 10 - 20%. Zdrojom tepla sú elektrické piecky s kameňmi. Striedanie saunovania a sprchovania studenou vodou dodáva organizmu veľkú odolnosť a silu.

Hammam – parné povzbudenie celého tela. Pôsobí na prúdenie krvi, harmonizáciu a čistenie tela ako aj na nervový systém. Sauna je vhodná i pre ľudí vo vyššom veku a pre znižovanie napätia. Teplota v tejto saune je do 45°C a s vlhkosťou 100% a je vykurovaná teplom z parného generátora.

Para - sa šíri po celom tele, ovplyvňuje tok krvi, odstraňuje toxické látky z nášho tela, čistí hormonálny a nervový systémy. Je tiež vhodná pre starších ľudí, pretože pomáha znižovař vplyv veku a takisto tlak každodenného života.

Biosauna - kombinuje výhody fínskej sauny a tureckého kúpeľa – Hammam. S maximálnou teplotou 50/60⁰C a vlhkosťou 60/70% je biosauna ideálnym riešením pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu ostávať v priestoroch s vysokou teplotou a vysokou vlhkosťou. Tento variant je dostupný pre saunu Kyra a Kalika. Oceľová elektrická piecka s lávovými kameňmi pre klasickú saunu a pre funkciu biosauny je pridaný k piecke ručný vyvíjač pary a dotykový ovládací panel.

Drevo je hlavným materiálom pre stavbu sauny. Spoločnosť SaunaVita používa niekoľko druhov dreva pre pocit komfortu počas pobytu v saune:

  • Abachi - je drevo z africkej vŕby
  • Hemlock - kanadská borovica zo západnej Kanady alebo Aljašky
  • Jedľa - z lesov okolia Tarvisia, zo ktorej sa vyrábajú violy a piána

Color LED terapia je súčasťou dodávaných sáun a dovoľuje organizmu ponoriť sa do farieb a ich dobročinný vplyv nechať pôsobiť na náladu, stimulovať energiu a užívať si zaslúženú relaxáciu.

Hudba je vášeň, relaxácia, emócie. Sauna prináša hudbu priamo vo vnútri saunovacieho priestoru a možnosť počúvania Vašich obľúbených melódií alebo informácií prostredníctvom zabudovaného audio systému.

Vírivky pre vonkajšie alebo pre vnútorné použitie sú vyrobené podľa návrhov popredných talianských dizajnérov.

Vnútorné i vonkajšie vírivky si môžte zvoliť medzi modelmi nadpovrchovými a zabudovanými do podlahy.